Bc. Jakub Školoudík

Kdo jsem a proč mohu pomoci právě Vám

Výživou a sportem se zabývám od středoškolských let a kromě vysokoškolského studia mám za sebou 8 let praxe v oboru. Od roku 2015 se věnuji výživovému poradenství profesionálně na plný úvazek. V průběhu studia výživy a sportu na Masarykově Univerzitě jsem se zajímal i o Tradiční Čínskou Medicínu a seznamoval se s jiným než čisté západním pohledem na zdraví a výživu. Vedl jsem cvičební hodiny pro osoby s nadváhou nebo se zdravotním oslabením (klienti po infarktu, s hypertenzi nebo jinými chorobami) v rámci Rekondičního centra v Brně. Sám jsem si vyzkoušel a vedl mnohé klienty jak v běžné vyvážené stravě, tak na rostlinné (veganské), vegetariánské, paleo, nízkosacharidové, ketogenní stravě a dalších stravovacích přístupech jako stravování dle krevních skupin.

Zaměřuji se na výživu diabetiků, snižování cholesterolu, kompenzaci krevního tlaku, úpravu kolísání krevního cukru (návaly chutí a hladů), ale také na dětskou výživu, která může v mnohých případech rozhodnout o vzhledu a zdravotních potížích dítěte na roky dopředu. Velmi častým tématem je přechod, zpomalení metabolismu a náhlé přibírání na váze. Klientkám pomáhám upravit životsprávu tak, aby se hormonální změny neprojevily na váze a zdravotním stavu. Věnuji se i sportovcům, kteří chtějí zlepšit složení těla (nabrat svaly), zvýšit výkonnost a rychlost regenerace.

Za posledních 7 let mí klienti shodili přes 4000 kg a mnozí další zlepšili svou kvalitu života úpravou stravovacích a pohybových návyků. Největší radostí jsou mi spokojené pochvaly, úsměvy a překvapení klientů, co všechno se dá osobní úpravou životosprávy dosáhnout. Někteří říkají, že je to jako život v novém těle 🙂

Pro mě samotného je mé stravování vášní, práce s klienty profesionálním koníčkem a zdravý životní styl velkou součástí mého života. Denně pracuji na tom, aby mé znalosti pomohly co nejlépe i ostatním.

Vzdělání

  • 2010 – 2013 – Studium regenerace a výživy ve sportu na Masarykově Univerzitě v Brně
  • 2012 – Rekvalifikační kurz masér, kurz trenér Bosu
  • 2011-2013 – Kurz Diagnostik Tradiční Čínské medicíny – této formě terapie se v současné době nevěnuji, ale některé její principy mi pomáhají v mé praxi a porozumění klientům
  • 2016 – Školení výživa při diabetu a prediabetu (Nutris)
  • 2016 – Školení dětská výživa (Nutris)
  • 2017 – Několik jednodenních školení na psychologie práce s klientem
  • 2018-2019 – především osobní studium nových výživových směrů (rostlinná strava, nízkosacharidová strava, ketogenní strava, One meal a day/Warrior diet a další + studium způsobů léčby různých zdravotních potíží (poškození zubů a kostí, omezení zánětů, budování zdravé střevní mikroflory)
  • 2020 – Poradce pro Rostlinnou stravu a Veganství (certifikát od České Veganské Společnosti)
  • 2020 – Doplňující 2 denní seminář Základy fyziologie výživy a doplňků stravy (Ivan Wolf, Dis. Radek Nečas Mgr.)