Jak to probíhá

Úvodní seznámení

Nejprve si zavoláme a při prvním rozhovoru nebo videohovoru se seznámíme. Řeknete mi co vás přivádí nebo trápí a čeho byste rádi dosáhli. Já Vám povím jak pracuji, co jsem schopen pro Vás udělat a máte možnost se zeptat na jakékoliv dotazy ohledně vašich cílů, mých služeb, způsobu práce, výsledků a ujistit se, že pro Vás bude naše spolupráce přínosem. Úvodní seznámení trvá dle klienta 10-15 minut.

Vstupní konzultace

Při vstupní konzultaci se Vás doptám na kompletní anamézu. Cíle, vývoj hmotnosti v čase, zdravotní stav, pohybové zvyklosti, rodinnou anamnézu, denní režim, pracovní vytížení, stravovací zvyklosti a uděláme i analýzu Vašeho dosavadního jídelníčku a životního stylu. Dále probereme cokoliv dalšího co Vás ke mně přivádí. Dozvíte se jak dlouho bude řešení trvat a jaké konkrétní kroky je třeba podniknout. Výsledkem jsou cílená doporučení a postupy se kterými můžete ihned začít měnit své zdraví a váhu. Poté se domluvíme, jestli budeme pokračovat formou konzultací a sestavením osobního stravovacího plánu.

Osobní stravovací plán

Na základě osobní dispozice, složení těla, metabolického typu, zdravotního stavu, osobních preferencí, míry fyzické aktivity a vašich cílů Vám sestavím Váš osobní stravovací plán. Ten obsahuje všechny potřebné informace k trvalé změně životního stylu včetně doporučení související s Vašimi zdravotními potížemi, pitným režimem, denním rozvrhem, ale i doporučení vhodných pohybových aktivit, doplňků stravy nebo bylin pokud jsou potřeba. 

Dostanete seznam vhodných a nevhodných potravin přímo pro Vás a doporučení k četnosti konzumace jednotlivých surovin. Kompletně sestavený výživový plán obsahuje 7-10 variant každého denního jídla, včetně přesného složení, přípravy, gramáže i kalorické hodnoty. Ve všech případech je čistě na Vás, které z rozepsaných jídel si vyberete – můžete volit dle chuti nebo aktuální dostupnosti surovin.

Kontrolní konzultace

Trvalá změna se nestane ze dne na den. Úprava stravovacích zvyklostí, zdravotního stavu i složení těla chce svůj čas. Většina lidí nemá potíž vydržet pár týdnů nebo i měsíců, ale vždy nakonec povolí nebo to vzdají a vrátí se k původním zvykům. To je cesta k opakovaným zklamáním, jojo efektu a ve finále dalšímu růstu hmotnosti nebo zdravotním potížím.

Na konzultacích Vám budu dozorem, oporou a vedením v trvalé změně.  Zaměříme se na vytvoření správných návyků a jejich fixaci. Pomohu Vám vyznat se v nepřehledném světě výživy, diet, potravin, ale i chutí, hladů a domněnek o tom o co je vlastně zdravé. Mimo jiné zjistíte, že změna stravovacích návyků není o vůli a že mnoho představ o tom co si myslíte, že byste měli dodržovat je mylná.  Konzultace jsou tu od toho abyste pochopili co funguje a abychom to společně dotáhli až do Vašeho cíle 🙂